Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „MŁODZI GŁOSUJĄ 2023"

W ramach tegorocznych wyborów parlamentarnych w okresie od września do października 2023 roku - uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „MŁODZI GŁOSUJĄ 2023" organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Ambasady Amerykańskiej w Warszawie. "Młodzi głosują" to istna lekcja demokracji w praktyce. Uczestniczki i uczestnicy, poprzez własne działania, dowiedzieli się więcej o roli Sejmu i Senatu, ordynacji wyborczej czy neutralności politycznej. Cała społeczność uczniowska zyskała okazję, by tak jak dorośli, oddać głos na startujące komitety wyborcze i dać znać o swoich poglądach. W ramach prowadzonego projektu, który w szkole prowadził koordynator Pan Mariusz Bednorz uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym polegającym na wykonaniu plakatu wyborczego, uczestniczyli w zajęciach tematycznych, by w finale wziąć udział symulacji wyborów parlamentarnych.  

W trakcie realizacji powyższego projektu dbaliśmy o przestrzeganie neutralności politycznej i nie prowadziliśmy żadnej agitacji politycznej. Całość projektu miała przybliżyć młodym ludziom zasady działania systemu wyborczego w naszym państwie i zasady działania najważniejszych organów władzy. Ostateczne wyniki wyborów przedstawia załączony wykres. Natomiast wyniki konkursu plastycznego na „Plakat wyborczy przedstawiają się następująco:  

I miejsce- Radosław Kaczor 

II miejsce- Zuzanna Marciniak 

III miejsce- Lena Tomalewicz 

Poniżej zamieszczamy kilka fotek z realizacji projektu . 

Wszystkim uczestnikom projektu za okazaną pomoc w jego realizacji serdecznie dziękuję- nauczyciel historii i wos Mariusz Bednorz. 


 

Zapraszamy do galerii...

Wstecz