„Brzechwolandia” i nie tylko....

1 kwietnia klasy I i III SP pod opieką pań: Ewy Jura, Bernadety Jabłońskiej i Teresy Lipiec wyjechały do Raciborza na spektakl pt.”Brzechwolandia” wystawiony przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.  Po przedstawieniu zaprezentowany został krótki warsztat na temat sztuki teatralnej.  Spektakl był okazją do poznania mniej popularnych i przypomnienia sobie znanych wierszy Jana Brzechwy, takich jak: "Leń", "Skarżypyta", "Samochwała", "Atrament", "Globus", "Znaki przestankowe". Postacie z wierszy przypomniały o właściwym  zachowaniu w domu, w szkole i na podwórku oraz pozwoliły dzieciom aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu.

Następnym punktem wycieczki była wizyta w Urzędzie Pocztowym w Raciborzu. Uczniowie poznali historię tej ważnej placówki, której działalność opisywana była już w 1670 roku,  wachlarz usług i ciekawostki w codziennej pracy urzędników. Mogli też przybijać pieczątki na listach, przymierzać torby listonoszy. a koniec otrzymali pamiątkowe koperty z naklejonym znaczkiem.

Wizyta w urzędzie pocztowym była elementem realizacji programu z zakresu orientacji zawodowej dla uczniów szkoły podstawowej.


 

 

Wstecz