H2Ostróg w rękach klas V i VI

17 listopada klasy V i VI wybrały się z wizytą do naszego grodu piastowskiego - Raciborza. Pojechaliśmy inaczej niż zwykle – czyli pociągiem. Sprawiło to dzieciom wiele frajdy bo, jak przyznały, ten środek lokomocji wybierają bardzo rzadko.

O godz. 10.30 weszliśmy na teren nowego kompleksu basenowego raciborskiego Ostrogu. Zaszaleliśmy – zjeżdżaliśmy na wodnych ślizgawkach, pływaliśmy w wirach, pokonywaliśmy tory wodnych przeszkód i graliśmy w piłkę wodną. Po zmaganiach fizycznych, które przyniosły niewymierne profity naszym ciałom, przyszedł czas ducha i umysłu, a także zmysłów w muzeum raciborskim. Tu wzięliśmy udział w dwóch lekcjach: jedna na temat tradycji wypieku pierników i miodowników na naszych ziemiach, i nie tylko, druga o czasach starożytnych. Aby tradycji stało się za dość, odwiedziliśmy naszą starą znajomą – mumię. Punktem kulminacyjnym była oczywiście uczta u Mac’a.

Dziękujemy naszym mamom: Monice Bilik i Kasi Tomalewicz za opiekę, którą w czasie całego dnia nad nami sprawowały. To był bardzo sympatyczny dzień.

Zapis na zdjęciach - zobaczcie w galerii :)


 

H2O

Wstecz