MALI uczniowie idą do szkoły - Ruszyliśmy!

Czy wyobrażasz sobie życie bez książek? A wiesz, że książka może odmienić życie ludzkie? Jeśli chcesz się o tym przekonać, zapraszamy do włączenia się w najnowszą akcję edukacyjną UNICEF!

Książki stanowią niezwykle ważny element naszego życia. To dzięki nim możemy się przenieść do świata marzeń, uruchomić wyobraźnię i poznawać świat. Czytanie pozwala oderwać się od często niełatwej rzeczywistości i daje nam chwilę relaksu. Czytanie, podobnie jak pisanie i liczenie, to elementarne umiejętności, które nabywamy w szkole. To one pozwalają na zdobycie gruntownego wykształcenia i efektywne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Niestety nie wszystkie dzieci na świecie mogą poznawać świat poprzez książki. W wielu najbiedniejszych regionach świata nauka jest niedostępnym dobrem. Prawie 40% dzieci w Mali nie chodzi do szkoły podstawowej. To wpływa na ich dalsze życie. W przyszłości brak wykształcenia sprawi, że nie będą miały możliwości zdobycia pracy, która zapewni byt im i ich rodzinom. Nie będą miały środków na zapewnienie opieki medycznej bliskim, pełnowartościowego pożywienia i zaspokojenie wielu innych podstawowych potrzeb, które dla nas są tak oczywiste. Często nie zdajemy sobie sprawy jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa szkoła! Dlatego zachęcamy do włączenia się w działania UNICEF na rzecz dzieci w Mali.

Podarujmy dzieciom lepszą przyszłość – pozwólmy im pójść do szkoły!

Od 09.11. do 03.12.2015 r. wszyscy uczniowie mogą przynosić książki, które zechcieliby podarować na kiermasz książki , a tym samym pomóc dzieciom z Mali.

Na parterze znajduje się plansza, na której co tydzień pojawia się aktualizacja liczby książek przyniesionych przez poszczególne klasy.


 

 

Wstecz