Uczniowie ekspertami w dziedzinie gospodarki

Wizyta uczniów i nauczycieli z Węgier i Słowacji w Chałupkach w ramach Projektu Comenius:
„SCHÜLER ALS WIRTSCHAFTSEXPERTE”
4-7 maja 2015 roku:

  • 4 maja - Przyjazd grup do Bochni- zjazd pod ziemię kopalni soli. Wspólne zwiedzanie kopalni, przepłynięcie łodziami, gry i zabawy, praca nad projektem i przygotowywanie akademii podsumowującej, dyskoteka i udanie się na nocleg.
  • 5 maja – wyjazd z kopalni. Gry integracyjne i zabawy aktywizujące. Przejazd autokarem do Krakowa. Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem – w programie: starówka miasta, Wawel, Sukiennice. Przyjazd w godzinach wieczornych do miejsca zakwaterowania , którym był Zamek w Chałupkach. Kolacja.
  • 6 maja – uroczysta akademia podsumowująca 2-letni program, w której wzięli udział zaproszeni goście: dyrektor GZOKSiT-u Pani Daria Wieczorek, sołtys wsi Pan Ryszard Chrobok, radny gminy Adam Smyczek, dyrektor przedszkola w Chałupkach Pani Agata Maciąg , Pani dyrektor szkoły w Silherovicach, prasa oraz radio Vanessa oraz Pani dyrektor ZSO Chałupki Barbara Tomczyk, nauczyciele oraz uczniowie ZSO w Chałupkach.
  • 11.30- rozpoczęcie hymnem Unii. Prezentacje multimedialne poszczególnych grup na temat ich krajów, regionów i szkół. W przerwie występy uczniów naszej szkoły. Następnie zaprezentowanie produktów końcowych przez Węgrów , Słowaków i grupę polską , powstałych w latach 2013-2015 (były to m.in. gry planszowe, gry multimedialne, międzynarodowy słownik finansowy, quizy i wizyty studyjne)
  • Na zakończenie przeprowadzenie quizu wiedzy o Unii Europejskiej z zakresu gospodarki i finansów. W quizie wzięły udział 3 międzynarodowe drużyny. Zwycięzcy, jak i pozostali uczestnicy, otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu sportowego. Na zakończenie odbyła się degustacja specjalnie przygotowanego na tę okazję tortu. Wieczorem bawiliśmy się na dyskotece w klubie „Magic” w Krzyżanowicach.
  • 7 maja – wizyta w oddziale Banku Śląskiego w Wodzisławiu Śląskim. Oprowadzenie młodzieży po instytucji i jej poszczególnych działach oraz omówienie głównych funkcji banku. Praca plastyczna w grupach. Uczniowie tworzyli na arkuszach papieru banki ich marzeń- omówienie przez poszczególne grupy efektów ich pracy. Po obiedzie około godziny 14 pożegnanie grup z Węgier i Słowacji oraz zakończenie projektu.

 


 

Wstecz