Dni Otwarte ZSO w Chałupkach

W dniach 02- 03.03.2015 r w naszej szkole mieliśmy Dni Otwarte. Pierwszego dnia gościliśmy rodziców i opiekunów uczniów na lekcjach otwartych. Szkołę odwiedziło wielu rodziców, którzy chętnie podpatrywali, co ciekawego dzieje się na zajęciach z udziałem ich dzieci. Drugiego dnia natomiast odbyło się spotkanie pod ogólnym hasłem „Szkoła, jako centrum życia lokalnej społeczności”. Podczas prelekcji poprowadzonej przez dr Jacka Kurka mieliśmy okazję zastanowić się nad tym, jak ważne jest dla każdego najbliższe otoczenie. Filozoficzna refleksja o tym skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy skłoniła wielu z nas do zastanowienia nad sensem naszego życia oraz naszym miejscem w najbliższym środowisku.

Drugą część spotkania poprowadził absolwent naszego gimnazjum mgr Kamil Kotas, który zabrał nas na „Wirtualny spacer po Chałupkach”. Tutaj z kolei mieliśmy okazję zrozumieć, jak wielu szczegółów naszej lokalnej historii jeszcze nie znamy oraz jak ważna jest ta historia w życiu każdego mieszkańca okolic Chałupek.

W tym dniu pojawiło się w naszej szkole wielu zaproszonych gości, m.in.: dyrektor GZOKSiT Pani Daria Wieczorek, zastępca Wójta Gminy Krzyżanowice Pan Grzegorz Swoboda, radna Gminy Krzyżanowice Pani Maria Riedel, Wójt Senior Pan Wilhelm Wolnik, dyrektor Przedszkola w Chałupkach Pani Agata Maciąg, Pan Marek Tomczyszyn, Pani Maria Kiszka.

Bardzo dziękujemy rodzicom, opiekunom, uczniom, nauczycielom oraz zaproszonym gościom za udział i wysłuchanie wykładów. Mamy nadzieję, że skłoniło to wszystkich uczestników do zastanowienia, jak ważna jest pamięć i przywiązanie do korzeni.


 

DniOtwarte

Wstecz