Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. 


 https://www.gov.pl/web/laboratoriaOto co się działo w szkole na zajęciach #LaboratoriaPrzyszłosci:

We wrześniu:

W ramach zajęć informatycznych uczniowie klas młodszych i starszych zapoznawali się z robotem CodeyRocky, uczyli sie jak go połaczyć z tabletem oraz wykonali pierwsze, proste kodowanie w tutorialu programu mBlock.

Na zajęciach robótek ręcznych dzieci zapoznały się z wyposażeniem pracowni i prostymi ściegami hafciarskimi takimi, jak fastryga, stębnówka i łańcuszek.

    

W październiku:

W ramach zajęć IT uczniowie klas młodszych zapoznawali się z robotem CodeyRocky (do grupy dołaczyło kilkoro nowych uczniów), uczyli się jak go połaczyć z tabletem oraz wykonali proste kodowanie w tutorialu programu mBlock. Uczniowie starsi w trakcie zajęć zapoznawali się z programem tinkercad do projektowania elementów pod wydruk w drukarce 3D i drukowali swoje pierwsze projekty.

  

Na zajęciach technicznych uczniowie sprawdzali poprawność działania sprzętu oraz narzędzi otrzymanych na zajęcia techniczne. Niektóre z narzędzi należało złożyć i skręcić aby poprawnie działały. Uczniowie pod opieką nauczyciela oraz przy pomocy otrzymanych instrukcji składali otrzymane narzędzia.

    

Na zajęciach robótek ręcznych uczniowie haftowali swoje inicjały, wykorzystując znane ściegi oraz poznali ścieg krzyżykowy. Niektórzy stworzyli własne projekty do haftowania i wyszywali je według własnych pomysłów.

  

 

W listopadzie:

Na zajęciach technicznych wykorzystano: stół ślusarski, piłę ramową, wkrętarki, rysik, liniał, nóż do tapet, kątomierz.

    

Na zajęciach IT uczniowie programowali roboty CodeyRocky za pomocą bardziej skomplikowanych poleceń.

   

   

W grudniu:

Na zajęciach technicznych korzystaliśmy z następujących sprzętów pozyskanych do szkoły na rzecz realizowanych zajęć technicznych: wkrętarki akumulatorowe, piły ramowe do drzewa, liniał, nóż do tapet, stół techniczny, okulary ochronne, rysik, kątomierz, pilniki do drewna, rękawice ochronne.

      

Na zajeciach informatycznych uczniowie programowali robota CodeyRocky tak, aby zagrał piosenkę "Jingle Bells", co częściowo się już udało.

   


 

 

 Zapraszamy do galerii z zajęć #LaboratoriaPrzyszłości 


 Filmy na kanale YouTube z naszych zajęć: