Bieg po Zdrowie - Program Antytytoniowej Edukacji Zdrowotnej

ROK SZKOLNY 2019/2020

Miło nam jest poinformować, że w II półroczu po raz trzeci w naszej szkole będą realizowane z uczniami klasy 4 zajęcia w ramach programu profilaktycznego "Bieg po zdrowie".
Zajęcia odbywać się będą w ramach zastępstw (nie będzie dodatkowego obciążenia dla uczniów) i będą miały na celu uświadomić uczniom, że należy wszelkimi sposobami zapobiegać paleniu wyrobów tytoniowych oraz papierosów elektronicznych wśród dzieci.
W czasie spotkań będziemy zachęcać uczniów do zdrowego stylu życia wolnego od dymu tytoniowego, do bycie asertywnym oraz porozmawiamy na temat korzyści wynikających z niepalenia papierosów i e-papierosów. 


ROK SZKOLNY 2018/2019

 W roku szkolnym 2018/2019 po raz drugi realizowany był program "Bieg po zdrowie", podczas którego uczniowie klasy 4 zdobywali wiedzę o tym, jak uchronić swój organizm przed szkodliwymi skutkami palenia papierosów (w tym elektronicznych). Mamy nadzieję, że zdrowy styl życia okaże się dla naszych uczniów najważniejszy!

Zapraszamy do galerii... 


ROK SZKOLNY 2017/2018

W roku szkolnym 2017/2018 w ramach edukacji zdrowotnej realizowany był w naszej szkole program „Bieg po zdrowie”, który został opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami.

Zajęcia odbywały się w klasie czwartej i miały na celu uświadomić uczniom, że należy wszelkimi sposobami zapobiegać paleniu wyrobów tytoniowych wśród dzieci.

W czasie spotkań uczniowie byli zachęcani do zdrowego stylu życia, wolnego od dymu tytoniowego oraz poznali korzyści wynikające z niepalenia papierosów.

Podczas zajęć dzieci wzmacniały zarówno  poczucie własnej wartości jak i były zachęcane do świadomych wyborów związanych ze zdrowiem. Do programu włączyli się także rodzice, którzy m.in. udzielili wywiadu: „Dlaczego nie palę?” oraz uczestniczyli w spotkaniu na terenie szkoły. Oprócz tego uczniowie wypełniali i omawiali karty pracy w zeszycie ćwiczeń, wykonali plakaty, odgrywali scenki, oglądali filmy edukacyjne na temat szkodliwości palenia oraz wymyślili i przedstawili w formie plakatów hasło z okazji „Światowego Dnia Bez Papierosa”, który jest obchodzony 31 maja każdego roku.

Mamy nadzieję, że wiedza z zakresu zdrowego stylu życia okaże się niezwykle przydatna i wpłynie na asertywne zachowania naszych uczniów w przyszłości.

 

 

Barbara Tomczyk

 


 

 

Zobacz zdjęcia w galerii...