INFO-Tag, dzień informujący o realizowanym w szkole projekcie "Schüler als Wirtschaftsexperte"

   26 listopada w ZSO w Chałupkach odbył się INFO-Tag, dzień informujący o realizowanym w szkole projekcie \"Schüler als Wirtschaftsexperte\" finansowanym z Funduszy Unii Europejskiej. Uczniom zostały przekazane główne założenia akcji Socrates Comenius Partnerskie Projekty Szkół oraz szczegółowe informacje na temat projektu realizowanego przez nasze gimnazjum.

Za pomocą prezentacji multimedialnej swój pobyt na Węgrzech przedstawili w sposób humorystyczny i bardzo interesujący chłopcy, którzy w ramach mobilności projektu w listopadzie tego roku odwiedzili szkołę koordynująca w miejscowości Baktaloranhaza. Później dziewczyny z klasy II gimnazjum, wcieliły się w rolę Węgierek i zaprezentowały swój kraj, przedstawiając historię, kulturę, tradycje, kuchnię, jak również język. Następnie przeprowadziły quiz z nagrodami dla publiczności. W dalszej części apelu odbył się konkurs dla klas gimnazjalnych na temat: „Moja wiedza na temat Węgier?” Drużyny odpowiadały na pytania z różnych dziedzin, przygotowały się znakomicie, a po zaciętej walce I miejsce wywalczyła- klasa Ia, II miejsce –klasa Ib, a miejsce III przypadło klasie II. Podsumowano również wyniku konkursu na logo projektu. I miejsce zdobyła Sonia Kolar, II-Nicola Witezy, a III Natalia Bedrunka. Gratulujemy zwycięzcom!

Na zakończenie apelu, każdy uczeń gimnazjum otrzymał długopis promujący projekt„Schüler als Wirtschaftsexperte”. Apel został przygotowany przez koordynatora projektu M.Gołąbek, V.Nowak oraz K.Misz.

Wstecz