Wizyta na Węgrzech

W ramach programu Socrates, akcji Comenius Partnerskie Projekty Szkół Gimnazjum w Chałupkach wspólnie z Vay Ádám Gimnázium Szakközépiskola Szakiskola és Kollégium na Węgrzech oraz Stredná odborná škola ekonomická Spišská Nová Ves na Słowacji realizują projekt „Schüler als Wirtschaftsexperte”.

W dniach od 18 do 22.10.2013 r. grupa nauczycieli (pani dyrektor B.Tomczyk, M.Gołąbek oraz K.Misz) i uczniów (P.Wieczorek, A.Tomański, D.Kupka, K.Kaczor, M.Bańczyk) z Chałupek przebywała w szkole partnerskiej w miejscowości Baktaloranhaza na Węgrzech. W trakcie pobytu nauczyciele i uczniowie poznali węgierski system edukacji zwiedzili szkołę, warsztaty szkolne wraz z zapleczem (szkoła posiada własną stadninę koni, 150 ha pola, 20 ha lasu, szklarnie itd.).

Oprócz pobytu w szkole, w której mieli okazję uczestniczyć w lekcjach j.niemieckiego, przygotowywać pod okiem kucharza węgierski przysmak- odpowiednik naszych naleśników wypełnionych farszem orzechowym, zwiedzali również okoliczne miasta Nyíregyháza oraz Nyírbátor z ich pięknie odrestaurowanymi zabytkami, ulicami, deptakami. Grupa mogła skorzystać także z kąpieli w basenach termalnych oraz zobaczyć zoo i oceanarium. Swoimi zdolnościami wokalnymi uczniowie wykazali się podczas wieczoru karaoke.

Głównym celem wizyty było utworzenie planu współpracy na rok szkolny 2013/2014, podział zadań w projekcie, ustalenie terminów działań projektowych, efektów oraz produktów końcowych, a przede wszystkim mobilności w ramach projektu.


 Wizyta na Węgrzech 

Kliknij link i ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z WYCIECZKI!!!