Wycieczka szkolna do Krakowa dofinansowana z programu Ministerstwa Edukacji i Nauki “Poznaj Polskę

W dniu 16.11.2022r. uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej w Chałupkach wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce szkolnej do Krakowa dofinansowanej z programu Ministerstwa Edukacji i Nauki “Poznaj Polskę”.

Celem programu jest zapoznawanie uczniów z polską historią, kulturą i tradycją.

Organ prowadzący szkoły otrzymał dofinansowanie do całkowitego kosztu jednodniowej wycieczki w wysokości pięciu tysięcy złotych.

Z wycieczki do Krakowa skorzystało 40 uczniów. Z wykazu punktów edukacyjnych programu Poznaj Polskę wybrano następujące punkty edukacyjne:

1. Zamek Królewski na Wawelu. Państwowe Zbiory Sztuki.

2. Kraków- historyczny zespół miasta: Sukiennice, Rynek.

3. Zwiedzanie Kopca Kościuszki z otoczeniem i Muzeum T. Kościuszki.

Mimo pochmurnego i deszczowego dnia uczniowie z zapałem i zainteresowaniem wysłuchali opowieści pani przewodnik o historii dawnej stolicy Polski. Punktem wyjścia było zobaczenie ziejącego ogniem smoka wawelskiego, a następnie udanie się na Wawel. Zwiedzanie siedziby polskich królów rozpoczęło się zwiedzaniem Katedry Wawelskiej i wspinaczką na wieżę, gdzie każdy mógł dotknąć Dzwonu Zygmunta.

Kolejnym punktem dnia było zejście do Grobów Królewskich w krypcie świątyni. Ciekawym elementem zwiedzania było spotkanie z katedralnym dzwonnikiem, który opowiadał o swojej pracy.

Z Wawelu grupa udała się na krakowską Starówkę. Tam uczniowie wysłuchali hejnału z Wieży Mariackiej i kupili pamiątki w Sukiennicach. Pani przewodnik opowiadała legendy związane z miastem i przedstawiła najciekawsze punkty architektury Starówki.

Po przerwie na posiłek został zrealizowany kolejny punkt wycieczkowego planu - Kopiec Kościuszki. Tam uczniowie obejrzeli multimedialną i interaktywną wystawę poświęconą bohaterowi narodowemu Tadeuszowi Kościuszce.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń o godzinie 18.30 wszyscy wrócili szczęśliwie do domów.

W organizację wycieczki włączyło się profesjonalnie biuro Green Travel z Jastrzębia Zdroju.


 Zapraszamy do galerii...


 

      

Wstecz