Bajtel Szychta w Sztolni Królowa Luiza

15 czerwca uczniowie klas 1-3 wraz z opiekunami wybrali się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę turystyczną do Zabrza.

Ten wycieczkowy dzień to była idealna okazja do spełnienia dziecięcych marzeń, zaspokojenia ciekawości i odczucia na własnej skórze trudu górniczej pracy w formie zabawy.

 

Bajtel Szychta to wyjątkowy event w formie zabawy, dzięki któremu dzieci mogły wcielić się w rolę górnika i na własnej skórze odczuć trudy pracy pod ziemią. Mali podopieczni otrzymali oryginalny, sztygarski strój roboczy i ekwipunek w postaci kasku z lampą górniczą. 

W trakcie zajęć dzieci poznały realia pracy w kopalni, wykonały różnorodne zadania, takie jak urabianie węgla kilofem, ładowanie i transport drewnianą taczką, cięcie drewna, a także brały udział w improwizowanej akcji ratowniczej. Zaprezentowano też pracę największego w Polsce 22 tonowego kombajnu oraz ciekawe multimedialne zagadki związane ze Śląskiem i jego zwyczajami.

Podczas wędrówki labiryntem górniczych korytarzy dzieci poznawały także ciekawostki z życia podziemnych zwierząt, Królowej Luizy i Skarbnika, którego mogli usłyszeć.

Jedną z największych atrakcji był emocjonujący przejazd podziemną kolejką górniczą Karlik.

Po wyjściu z kopalni czekała na wszystkich jeszcze jedna atrakcja - park naukowo-rozrywkowy.

Super atrakcją był  labirynt, który nawiązuje do sieci korytarzy i przekopów górniczych. Labirynt wznosi się na wysokość 150 cm. Jeżeli ktoś się zgubił pomocą była wskazówka opiekuna znajdującego się na kładce umieszczonej nad labiryntem. Poza tym uczniowie praktycznie poznawali prawa fizyki na przygotowanych urządzeniach, zegar słoneczny i wiele, wiele innych ciekawostek.

Oprócz wielu niezapomnianych wrażeń i sporej dawki wiedzy można potwierdzić, że był. to doskonały dzień na integrację grupy i wspólne spędzenie czasu.


 

Zapraszamy do galerii...

 

 

Wstecz