Szanowni Państwo!

Wszyscy znajdujemy się w trudnej sytuacji od kilku tygodni. Odczuwamy wiele emocji związanych z pracą, jej brakiem, zdalną nauką, troską o zdrowie. Izolacja niestety też nam nie służy. Nasze dzieci z pewnością czują się zagubione i zdezorientowane.

Chcąc wspomóc Rodziców i Opiekunów, przedstawiamy kilka wskazówek profilaktyki zdrowia psychicznego nad którymi warto się pochylić i zastosować:

  1. Obserwujmy siebie i nasze dzieci. Nie tylko pod kątem infekcji, ale i tego jak sobie emocjonalnie radzą z obecną rzeczywistością.

  2. Bądźmy gotowi do rozmowy. Zachowajmy spokój, rzeczowość i opanowanie.

  3. Wskazujmy na czasowość pewnych ograniczeń.

  4. Zadbajmy o potrzeby dzieci. Pamiętajmy, że kontakt z rówieśnikami jest ważny.

  5. Uczmy się razem zdrowych nawyków i bądźmy wzorem do naśladowania.

Pamiętajmy, że nawet najtrudniejsza sytuacja może nam i naszym dzieciom dodać skrzydeł. Poczucie, że mimo trudności radzę sobie z życiem. Dbajmy o siebie i innych.

Gdzie szukać pomocy?

Istnieją darmowe infolinie dla dzieci, młodzieży i rodziców, tel. 116 111 oraz 800 080 222, a także strona https://www.psychologowie-dla-spoleczenstwa.pl/  gdzie można uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Drodzy Rodzice, pamiętajcie, że nie jesteście sami, ponieważ pedagog szkolny, nauczyciele oraz dyrektor naszej szkoły są do Państwa dyspozycji. 

Potrzebna pomoc? Proszę napisać przez e-dziennik lub zadzwonić - tel. 324196016, 533335629.

Wstecz