10 lecie współpracy z Seeshaupt

Od 9 do13 czerwca 2019 r po raz piąty gościła w naszej gminie oraz szkole grupa dzieci wraz z burmistrzem, dwiema nauczycielkami oraz przewodniczącą Rady Rodziców gminy Seeshaupt. Była to wizyta szczególna, bo świętowaliśmy 10-lecie współpracy szkół z Seeshaupt i Chałupek. Dlatego też najważniejszym punktem wizyty była uroczystość w murach naszej szkoły podsumowująca 10 lat współpracy. Na uroczystej akademii wystąpiły nasze dzieci deklamując wiersze, śpiewając i tańcząc.  Przemówienia wygłosili Wójt Gminy Krzyżanowice Pan Grzegorz Utracki oraz Burmistrz Gminy Seeshaupt Pan Michael Bernwiser. 

Rada Rodziców szkoły w Seeshaupt zrobiła nam bardzo miłą niespodziankę przekazując prezent, który ma służyć rozwijaniu kompetencji językowych naszych uczniów i za który pięknie dziękujemy.

Podczas uroczystości  gościliśmy także pensjonariuszy „Rezydencji dla Seniora w Zabełkowie”, w której uczniowie naszej szkoły realizowali wolontariat, a którzy bardzo cieszyli się z występów, poczęstunku, a przede wszystkim rozmów w ojczystym języku. 

Dzieci z Seeshaupt spędziły kilka dni u polskich rodzin, a także na wspólnych wyjazdach. Byliśmy z wizytą w Urzędzie Gminy w Krzyżanowicach, w parku rozrywki w Ochabach, wjechaliśmy kolejką na Czantorię, odwiedziliśmy centrum techniki w Ostrawie, bawiliśmy się we „Fly Parku” w Radlinie oraz graliśmy w mini-golfa w pizzerii „Annaberg”. Pieszo przeszliśmy meandry Odry, wchodząc na wieżę widokową. Nasza wędrówka zakończyła się przygotowanym przez rodziców ogniskiem i wspólnym pieczeniu kiełbasek. Opowiadać można byłoby wiele o wspólnych przeżyciach, ale najbardziej to co się wydarzyło obrazują zrobione przez nas zdjęcia. 

W tym miejscu, pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym doszło do zorganizowania tego spotkania: władzom Gminy Krzyżanowice, Radzie Rodziców naszej szkoły oraz rodzicom za wsparcie finansowe, za ogromne zaangażowanie, opiekę nad naszymi gośćmi przez tych parę bardzo intensywnych dni, za to, że dbali, aby niczego im nie brakowało.  Za wspólnie spędzony czas, dobre słowo, przygotowane atrakcje, upieczone ciasta, przygotowane sałatki, zorganizowanie kolacji pożegnalnej oraz ognisko pięknie dziękujemy. 

Z takimi ludźmi można organizować każde przedsięwzięcie.

Violetta Nowak

Barbara Tomczyk

 


 Zapraszamy do galerii..

 

Wstecz