Zrób „COŚ DLA PLANETY”

Zrób „COŚ DLA PLANETY” lub zrób „COŚ DLA MIESZKAŃCÓW CHAŁUPEK”- możesz zacząć choćby dziś. Zmieniając swoje codzienne przyzwyczajenia każdy z nas może przyczynić się do poprawy warunków ekologicznych i klimatycznych. Małe rzeczy liczą się, gdy robią je miliony.
Nasza szkoła również włącza się do akcji „COŚ DLA PLANETY”. Spośród 25 praktycznych propozycji, które możemy wprowadzić do swojego życia choćby dziś jest wykonanie torebek na warzywa i owoce z firanek. Stanowiska z owocami i warzywami generują gigantyczne pokłady plastikowych śmieci. Zmieńmy to. Idealnym materiałem na siateczkę są stare firanki.
Samorząd Uczniowski z okazji nadchodzącego Pierwszego Dnia Wiosny organizuje w szkole konkurs na największą ilość wykonanych woreczków, które następnie trafią do rąk mieszkańców naszej miejscowości.
Każdy uczeń ma do wykonania przynajmniej 3 woreczki. Za wykonanie 3 woreczków i więcej otrzymuje +4 punkty do zachowania. Za wykonanie mniej lub wcale uczeń nie otrzymuje punktów. Wszystkie wykonane woreczki przynosimy do szkoły 20 marca. Zostaną one przeliczone i klasy uzyskają punkty do ekxtra klasy. Pierwszego Dnia Wiosny nasze woreczki zostaną przekazane mieszkańcom Chałupek, aby i oni zrobili „COŚ DLA PLANETY”
Przykładowe wymiary woreczków:
-mały: szerokość-20cm, długość-25cm
-średni: szerokość-25cm, długość-30cm
-duży: szerokość-30cm, długość-40cm
Sznurek można wykonać z pociętej w paseczki starej koszulki.

 

Bardzo prosimy o wsparcie i pomoc wszystkie mamy, babcie i ciocie lub sąsiadki, które pomogą uszyć woreczki lub podarują stare firanki. Liczymy na zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu tej ważnej dla każdego z nas akcji.

Pozdrawiamy serdecznie SU w Chałupkach:)


Zapraszamy również do odwiedzenia linku:

https://noizz.pl/ekologia/cos-dla-planety-25-rzeczy-ktore-mozesz-zrobic-dla-ekologii/vd3f2kp

 

Wstecz