Wycieczka klasy 2 SP do Westernowego Miasteczka i Muzeum Ognia

6 czerwca uczniowie klasy drugiej wraz z opiekunami: p.Bernadetą Jabłońską, p. Ewą Jura i p. Bogusią Farana wyjechali do Żor do Westernowego Miasteczka i Muzeum Ognia.

Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Ognia. To niezwykłe miejsce, w którym wystawy zostały tak zaprojektowane, aby odwiedzający mógł poznawać tematykę ognia w różnych formach. Był film, ekspozycje i doświadczenia (zwiedzający mogli m.in. rozpalić wirtualny ogień olimpijski, ugasić pożar, posłuchać „ognistych” piosenek, czy sprawdzić ciepłotę własnego ciała). Wszystko to było tak przygotowane, aby każdy zwiedzający mógł po zakończeniu zwiedzania wypełnić test wiadomości i sprawdzić na specjalnym skanerze swoją wiedzę.

Następnym punktem programu wycieczki było Westernowe Miasteczko. Najpierw była ścieżka edukacyjna z sympatycznymi animatorkami, a potem już tylko zabawa. Najwięcej wrażeń dostarczyły min.:Tajemnicze Podziemie - to pełen emocji film 6D - ruchoma drezyna i zjazd do najbardziej odległych zakamarków starej kopalni złota. Pełna wrażeń, ekstremalna i przerażająca dla niektórych podróż krętymi torowiskami, z efektami wiatru, deszczu, dymu..., Family coaster , duże koło młyńskie, pokazy, inscenizacje kowbojskie, strzelnica, park linowy i wiele innych.

Niestety czas tak szybko minął, że po zjedzeniu pysznego obiadku został czas na zobaczenie zwierzyńca i powrót do domu.


 

Zobacz zdjęcia z wycieczki w naszej galerii...

 

Wstecz