Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2018

W dniu 21 marca 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy finał Dnia Bezpiecznego Internetu, do którego przygotowania trwały juz wcześniej.

Uczniowie klas młodszych wykonali plakaty i uczestniczyli w "Akademii Bezpiecznego Puchatka" oraz obejrzeli film "Owce w sieci". Wychowawcy tych klas przeprowadzili również pogadankę w swoich klasach nt. bezpieczeństwa w internecie, czyli o tym czego należy się wystrzegać serfując w sieci oraz jak należy się zachowywać i co robić w sytuacjach, gdy czujemy się zagrożeni.

Uczniowie klas 4-6 SP brali udział w lekcji o mediach "Uwaga! Internet!" oraz byli na seansie filmu "Labirynt", który bardzo wszystkim sie podobał ponieważ opowiadał o tym jak świat wirtualny, może przeniknać do świata realnego.

Uczniowie klas starszych na godzinach wychowawczych wspólnie ze swoimi wychowawcami obejrzeli prezentację dotyczącą bezpieczeństwa w internecie oraz uświadomiono im jakie zagrożenia w sieci na nich czyhają.

Podsumowaniem była akademia, w której brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej. Po prezentacji odbyło się przedstawienie "Globalna Wioska Smerfów" w gwarze śląskiej, do którego scenariusz napisała p. Marta Paszek.

Akademię zakonczył konkurs o bezpieczeńswie w internecie. Zadaniem uczniów klas 5-7 SP było odpowiedzenie na pytania, do których uczniowie mieli podane odpowiedzi we wcześniej obejrzanej prezentacji. Publiczność mocno dopingowała a nawet uzupełniała odpowiedzi uczestników konkursu.

Pod koniec akademii rozdano dyplomy uczniom uczestniczącym w "Akademii Bezpiecznego Puchatka".

Weronika Wycisk


 

Zapraszamy do galerii...

Wstecz