Akcja "Szlachetna Paczka" 2017

Szlachetna Paczka jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Nasza szkoła od kilku lat wspiera ten projekt. W tym roku bardzo chcielibyśmy pomóc Pani Jadwidze.

Pani Jadwiga jest samotną osobą. Przepracowała 40 lat jako sprzedawca w sklepie, dziennie pokonując 20 km na rowerze. W 2015 roku zmarł jej brat, który pomagał jej w utrzymaniu domu. Po jego śmierci zaczęła jej doskwierać samotność i brak środków. Pani Jadwiga często płacze. Boryka się od wielu lat z chorobą oczu. Na remont brakuje środków. Pobiera świadczenie przedemerytalne z ZUS. Brak wody w łazience powoduje utrudnienie przy codziennym myciu. Toaleta znajduje się na podwórku. Wodę Pani Jadwiga nosi sama. Brakuje pralki automatycznej. Aktualnie jej miesięczny dochód po odliczeniu kosztów utrzymania to około 130 zł.
Pomimo trudności w życiu codziennym pani Jadwiga nie poddaje się walczy i ma nadzieję, że w przyszłości poprawi się jej sytuacja. Jest bardzo dobrym człowiekiem, otwartym, lubi przebywać z ludźmi. Bardzo lubi pracować w swoim ogrodzie, sprawia jej to ogromną frajdę. Jest dumna z tego, że w zdrowiu przepracowała 40 lat.
Brak środków finansowych uniemożliwia przeprowadzenie remontu i doprowadzenie wody do łazienki czy zakup pralki automatycznej.

Potrzeby Pani Jadwigi są ogromne. Cieszyć się będzie z każdej formy pomocy.
Zdajemy sobie sprawę, że nie uda nam się w pełni zrealizować marzeń Pani Jadwigi, ale możemy w znacznym stopniu wpłynąć na jakość jej życia.
Apeluję o pomoc finansową w zakupie nowej pralki automatycznej lub opału na zimę. Dodatkowo zakup środków czystości oraz żywności trwałej pozwoli odciążyć skromny budżet. Pani Jadwiga jest szczupłą osobą, nosi rozmiar 40 i ma 165cm wzrostu.

Po rozmowie z wolontariuszem, który opiekuje się Panią Jadwigą dowiedziałam się, że mieszka w małym domku w dwóch pokoikach ogrzewanych piecykiem z bardzo starymi oknami. Dlatego wielką pomocą byłyby farby do wymalowania pomieszczeń, może komuś z Państwa zostały kafelki lub inne akcesoria potrzebne do instalacji w łazience, może wymienialiście okna na nowe a te stare jeszcze nadają się do wstawienia. Czekam na Państwa odzew i pomoc materialną lub finansową do 8 grudnia. W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny lub przez dziennik -Teresa Lipiec tel 697284550
Jeszcze na koniec rozmowy Pani Jadwiga powiedziała, że największym marzeniem byłby wyjazd z domu chociaż na 3 dni, ponieważ nie była jeszcze nigdy na żadnej wycieczce.

Dziękujemy serdecznie za poprzednie lata. Jesteśmy pewni, że w tym roku święta u Pani Jadwigi będą niezapomniane.
Wszelkie środki finansowe lub materialne zbierać będą opiekunowie akcji :
Teresa Lipiec sala numer 3
Ewa Jura sala numer 2 lub świetlica.

Wstecz