Obchody Dnia Języków Obcych w klasach I - III SP

12 i 13 pażdziernika klasy I - III SP przyłączyły się do obchodów Dnia Języków Obcych w naszej szkole.

Pierwszego dnia uczniowie wraz z wychowawcami klas przygotowywali dania charakterystyczne dla przydzielonego im kraju.

Klasa I SP miała możliwość posmakować tradycyjne niemieckie śniadanie w postaci kiełbaski z chlebem. Klasa II SP wraz z wychowawcą upiekła tradycyjne czeskie ciasteczka, które nazywają się "niedźwiedzie łapki", zaś klasa III SP wraz z wychowawcą oraz z pomocą pani Bogusi przgotowali tradycyjne angielskie naleśniki. Dania wszystkim bardzo smakowały i rozeszły się jak "ciepłe bułeczki". ;)

Drugiego dnia obchodów klasy I - III SP spotkały się razem z wychowawcami oraz panią mgr Katarzyną Bolik i mgr Klaudią Rusnarczyk w świetlicy, gdzie rozpoczęto uroczysty dzień obchodów. W ten szczególny dzień uczniowie przyszli ubrani w barwach narodowych przydzielonego im państwa. Klasa I SP - barwy Niemiec; klasa II SP - barwy Czech; klasa III SP barwy Wielkiej Brytanii. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania hymnów owych państw, a następnie mogli zobaczyć krótkie prezentacje na temat wybranych krajów.

Kolejnym punktem obchodów było wykonanie plakatów na temat przydzielonego państwa. W trakcie wykonywania prac, wybrani uczniowie klasy IV SP malowali na twarzach uczniów flagi: niemeicka, angielską i czeską. Każda klasa była odpowiedzialna za swój kraj, czego efektem były piękne prace. Ponadto odbyła się konkurencja dotycząca głównie znajomości Wielkiej Brytanii. I miejsce zajęła klasa II SP, II miejsce klasa III SP i III miejsce klasa I SP.

Zwycięzcom bardzo serdecznie gratulujemy!!! :)

Efektem posumowującym Dzień Języków Obcych był wspolny taniec!

Zapraszamy do zobaczenia zdjęć oraz krótkiego filmu.

Klaudia Rusnarczyk

 


 

Wstecz