Gminny Konkurs Recytatorski ”Żyjmy zdrowo” klas I-III Szkoły Podstawowej

Tradycją w naszej gminie stało się organizowanie corocznego Konkursu Recytatorskiego w klasach
I –III szkoły podstawowej. Uczestniczą w nim dzieci ze wszystkich szkół w naszej gminie. W tym roku Gminny Konkurs Recytatorski pod nazwą „Żyjmy zdrowo” odbył się 24 lutego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Chałupkach. W komisji konkursowej zasiadły panie: Elżbieta Bedrunka, Krystyna Ługowska i Anna Gajęcka. Pani dyrektor Barbara Tomczyk powitała przybyłych gości: zastępcę Wójta Gminy Krzyżanowice Grzegorza Swoboda, nauczycieli z Komisji konkursowej, nauczycieli – opiekunów oraz dzieci. Później uczniowie z klasy III ZSO Chałupki przedstawiły inscenizację promującą zdrowy styl życia. Następnie dzieci z klas młodszych recytowały wiersze
o tematyce zdrowotnej w kategorii klasy I, II i III. Po recytacji dzieci udały się na zdrowy poczęstunek w postaci ciastka z jabłkiem i soku owocowego. Otrzymały również podarunek w formie zeszytu
z przepisem na zdrowe ciastko z jabłkiem. Po przerwie ogłoszono wyniki konkursu:

W kategorii klas pierwszych - I miejsce zajęła Emilia Klimża ze szkoły w Bieńkowicach, II miejsce – Kinga Kozioł ze szkoły w Zabełkowie i III miejsce – Natalia Kubiczek ze szkoły w Bieńkowicach.

W kategorii klas drugich – I miejsce zajęła Jagoda Nowak ze szkoły w Zabełkowie, II miejsce – Patrycja Kolarczyk ze szkoły w Tworkowie i III miejsce – Emilia Szyszka ze szkoły w Chałupkach.

W kategorii klas trzecich – I miejsce zajęła Emilia Stromska ze szkoły w Owsiszczach, II miejsce – Emilia Zawadzka ze szkoły w Tworkowie i III miejsce – Natalia Markgraf ze szkoły w Bieńkowicach.

Wszyscy występujący w konkursie otrzymali kolorowe książki i dyplomy. Gminny Konkurs Recytatorski przygotowały i przeprowadziły wychowawczynie klas I – III ZSO Chałupki: Teresa Lipiec, Bernadeta Jabłońska i Ewa Jura.

 


 

Konkurs

Wstecz