Opiekunowie Klubów Odkrywców Niemieckiego uczestniczyli w warsztatach – jak ciekawie organizować zajęcia dla młodych Klubowiczów

W dniu 24 listopada 2014 r. w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu odbyły się warsztaty pt. „Język niemiecki, tradycja i kultura” dla Opiekunów Klubów Odkrywców Niemieckiego.

W siedzibie DWPN w Opolu szkolili się opiekunowie, sprawujący pieczę nad powstałymi z początkiem roku szkolnego 2014/2015 w 21 szkołach woj. opolskiego i śląskiego Klubami Odkrywców Niemieckiego. Trenerem była dr Małgorzata Wysdak, metodyk, Prezes Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae.

Warsztaty wspomóc miały pracę klubów, pokazać opiekunom, jak efektywnie i ciekawie dla odbiorcy – młodego klubowicza – realizować cele regulaminowe klubów, do których należy m.in. szerzenie wiedzy z zakresu kultury, historii i społeczeństwa krajów niemieckojęzycznych, z zakresu wiedzy o mniejszości niemieckiej zamieszkującej różne regiony w Polsce oraz z zakresu nauki j. niemieckiego. 

Po warsztatach opiekunowie odebrali materiały i pomoce naukowe: gry edukacyjne, książki, karty pracy oraz dwujęzyczne mapy Śląska - do wykorzystania podczas pracy w klubie, a także gadżety dla klubowiczów.


 Warsztaty

 

Wstecz