Wizyta w Banku Spółdzielczym w Krzyżanowicach

W piątek, 5 grudnia 2014, część uczniów z Gimnazjum udała się z wizytą do Banku Spółdzielczego w Krzyżanowicach. Wizyta ta odbyła się w ramach projektu Socrates - Comenius „ Schulern als Wirtschaftsexperte”. Ostatnim razem uczniowie mogli poznać pracę dużego, ogólnopolskiego banku, tym razem udaliśmy się do banku w naszej gminie.

Już na początku zostaliśmy przywitani bardzo serdecznie przez pana Michała Kura – Wiceprezesa Zarządu. Najpierw mogliśmy zobaczyć tzw. część otwartą banku, dostępną dla klientów, którzy dokonują tam wpłat i wypłat jak również mogą zasięgnąć informacji na temat kredytów. Ku zaskoczeniu nas wszystkich, mogliśmy również poznać pana księgowego, który jak stwierdzili nasi uczniowie, wcale na nudnego nie wygląda.

Później zostaliśmy zaproszeni do tzw. back Office, czyli jednostki odpowiedzialnej za obsługę operacyjną i księgową transakcji zawieranych w banku. Dla naszych uczniów była to pierwsza wizyta na „zapleczu” banku, gdzie mogli poznać zakres obowiązków pracujących tam osób oraz ich zadania do wykonania. Potem pan M. Kura wdrożył nas w arkana bankowości czyli zapoznał nas z próbami oszukiwania banków np. „prania pieniędzy”, wymaganiami koniecznymi przy uzyskaniu kredytów, kto to jest poręczyciel kredytu, jaka jest różnica między kartą VISA a kartą DEBET, co to jest BIK i kto sprawuje kontrolę nad bankami. Na koniec nasi uczniowie otrzymali w prezencie długopisy z logo banku i zadowoleni z nową wiedzą wróciliśmy do szkoły.

 


 

Wstecz