Dzień słowacki

W ramach projektu Sokrates dnia 30 września 2014 roku na 4 godzinie lekcyjnej w naszej szkole odbył się apel pt. „Dzień Słowacki”, na którym uczniowie mogli bliżej zapoznać się z naszym południowym sąsiadem.

Na początku uczennice klasy II B przedstawiły prezentację, z której mogliśmy się dowiedzieć wiele informacji na temat Słowacji np. ich kultury, języka, waluty, sąsiadów, ważnych atrakcji turystycznych, hymnu… .

Później głos zabrały uczennice klasy trzeciej: Mirela Derkowski, Wiktoria Ostapińska, Julia Hanslik, Zuzanna Walesiewicz i Sonia Kolar, które we wrześniu odwiedziły Słowację wraz z trzema opiekunkami: p. M. Gołąbek, p. V. Nowak i p. K. Misz. Zaprezentowały swój pobyt w formie pokazu zdjęć z odwiedzanych miejsc oraz przygotowały krótki film uwieczniający wyjazd na Słowację.

Kolejnym punktem programu był konkurs dotyczący Słowacji. Z klasy VI szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych zostały wybrane 3 – osobowe drużyny. Każdy zespół był zobowiązany do posiadania stroju w barwach słowackich, za który można było uzyskać już pierwsze punkty. Następnie drużyny w drodze losowania odpowiadały na pytania o Słowację. W konkursie tym najlepsza okazała się klasa III Gimnazjum, miejsce II zajęła klasa II A, a miejsce III klasa II B.

Również w ramach „Dnia Słowackiego” każda klasa przygotowała interesującą gazetkę dotyczącą Słowacji. W tej konkurencji najlepsze okazały się dzieci z klasy I szkoły podstawowej (kategoria I – III SP), klasa VI (kategoria IV – VI SP) i klasa II B (kategoria I – III gimnazjum).

Na koniec apelu zwycięskie klasy otrzymały dyplomy oraz atrakcyjne nagrody, a publiczność została obdarowana cukierkami, z czego najbardziej cieszyli się nasi najmłodsi uczniowie.


Dzień słowacki

Wstecz