Dzień Europy

9 maja to Dzień Europy a zarazem wielkie święto wszystkich państw członkowskich.  Jako iż Polska jest pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej my również obchodziliśmy to święto w naszej szkole. Przygotowania do obchodów trwały już od dwóch tygodni. Punktem kulminacyjnym był dzisiejszy apel. Klasy zaprezentowały się nie tylko pod kątem  wiedzy, ale i umiejętności.

Nasi najmłodsi uczniowie tj klasy 0-III SP od samiutkiego rana przygotowywały smakołyki  charakterystyczne dla wylosowanych przez siebie państw: Danii, Szwecji, Finlandii i Wielkiej Brytanii. Pracowały także nad plakatem omawiającym baśnie, legendy i podania tychże państw. Nasze jury zadecydowało, iż zwycięzcą tego konkursu została klasa I, kolejno II  miejsce otrzymała klasa II, III miejsce klasy III i 0. Gratulujemy wszystkim – przede wszystkim ogromnego wkładu pracy i entuzjazmu.

Klasy IV - VI SP oraz wszystkie gimnazjalne brały udział w 3 konkursach:

1) Wiedzy o krajach Unii Europejskiej – tutaj odgadywali o jakich państwach mówią śmieszne wierszyki oraz czy podane stwierdzenia dotyczące państw członkowskich są prawdziwe czy też fałszywe - jeśli fałszywe, to jaka jest prawdziwa odpowiedz. I miejsce otrzymała klasa IIIa GIM, II miejsce klasa IIa GIM, III miejsce klasa IIIb GIM;

2) W konkursie plastycznym na plakat reklamujący Unię Europejską - I miejsce- klasa V SP, II miejsce klasa VI SP  i III miejsce klasa IIa GIM.

3) W konkursie artystycznym na wiersz, piosenkę lub kabaret o tematyce związanej z Unia Europejską – wygrała klasa IIb GIM, II miejsce klasa VI  SP i III miejsce klasa IV SP.

 

Gratulujemy wszystkim, nie tylko wygranym. Klasy, a przede wszystkim ich reprezentanci wykazali się wielką pomysłowością i talentem co przełożyło się nie tylko na nagrody i dyplomy, ale także na zadowolenie publiczności i jej duży aplauz.

 

 Violetta Nowak


 

 Kliknij link i ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z TEGO WYDARZENIA!!!  

Dzien Europy 

Wstecz