Jedz zdrowo! - Iss gesund!

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Odgrywa znaczącą rolę, ponieważ jest pierwszą dawką energii po dłuższej przerwie. Przy spożywaniu 5 regularnych posiłków w ciągu dnia, śniadanie powinno dostarczać 30% energii – czyli około 1/3 naszej dziennej dawki kalorii powinna przypadać na śniadanie.

Jeżeli nie spożywamy śniadań, to spada efektywność naszej pracy, a u dzieci i młodzieży pojawia się zmęczenie i gorsze wyniki w nauce.

Podstawą pełnowartościowego śniadania powinno być mleko podawane w formie napoju mlecznego (np. jogurt, kefir, koktajl mleczny, kakao) lub zupa mleczna z dodatkiem otrąb, suszonych owoców i płatków, oczywiście niedosładzanych cukrem (musimy czytać etykiety jeżeli np. kupujemy gotowe musli). Zalecana jest także niewielka ilość tłuszczu oraz produktów białkowych o wysokiej jakości (jaja, sery, wędliny oraz ryby w różnej postaci, np. past), a także ciemne pełnoziarniste pieczywo. Nie możemy również zapomnieć o warzywach i owocach.

Dbając o Wasze zdrowie grupa projektowa „Niemiecki ma klasę!“ przygotowuje w dniu 11.02.2015 r. ekologiczne śniadanie pod hasłem „Jedz zdrowo/Iss gesund!”

Proszę wspomóżcie nasze dopieszczanie sali 28, a tym samym zjedzcie pełnowartościowy posiłek. Wybór będzie wielki

Zapraszamy od godz. 10.00 do 10.50 na nasze stanowiska na II piętro :)

Wstecz